تعمیر چیلر

از آنجایی که چیلر وسیله ای است که قطعات آن از پیچیدگی و ارزش بالایی برخوردار هستند، به هنگام بروز مشکل می بایست از افرادی متخصص برای تعمیر آن کمک گرفت. تعمیر چیلر یکی از مواردی است که بسیاری از افراد به دنبال مجموعه ای هستند تا بتواند در بهترین حالت ممکن به انجام این کار بپردازد. در این مطلب همراه مجموعه آرتون تهویه باشید تا به بررسی همه جانبه اطلاعات در رابطه با تعمیرات چیلر بپردازیم.

تعمیر-چیلر

ما چند نوع چیلر در بازار داریم؟

انواع-چیلر

شاید برایتان جالب باشد زمانی که بدانید، ما در بازار دارای سه نوع چیلر هستیم. در صورت بروز خرابی، تعمیر برای هر یک از موارد ذکر شده می تواند تا حدودی متفاوت باشد. به همین خاطر است که در این بخش ما قصد داریم به ارائه اطلاعات مختصری در رابطه با انواع چیلرهای موجود در بازار بپردازیم.

 

1. چیلر جذبی

در این دسته از چیلر ها، به جای استفاده از انرژی برق، از انرژی حرارتی برای عملکرد استفاده می شود. گاهی اوقات در این دسته از چیلرها یک مشعل قرار داشته یا به وسیله انرژی حرارتی غیر مستقیم مانند نور خورشید یا بخار آب، انرژی حرارتی تولید شده و انتقال نیرو انجام می شود.

 

2. چیلر تراکمی

تعمیرات تخصصی چیلر در حوزه مدل تراکمی نیز انجام می شود. مدل تراکمی بر خلاف چیلر جذبی، دارای یک کمپرسور است. اگر برای این دسته از چیلرها خرابی رخ دهد، تعمیرکارچیلر باید توانایی تعمیر کمپرسور را به طور تمام و کمال داشته باشد. چیلر تراکمی همچنین به عنوان چیلر برقی نیز در بازار معرفی می شود.

 

3. مینی چیلر

مینی چیلر، نسخه کوچک شده چیلرهای معرفی شده است که استفاده های صنعتی یا خانگی دارد. برای افرادی که در فضای کم نیاز به استفاده از چیلرها دارند، مینی چیلر بهترین انتخاب است.

چه زمانی ما نیاز به تعمیر چیلر داریم؟

حال که با انواع چیلر موجود در بازار آشنا شدید، در این قسمت قصد داریم یکی از تاثیر گذار ترین موارد که باعث می شود ما نیاز به تعمیر این دستگاه داشته باشیم را به شما معرفی کنیم. شاید برایتان جالب باشد که تعمیر چیلر در تهران بیش از سایر شهرها انجام می شود و علت اصلی آن نیز آلودگی است.

بهترین تعمیرکار چیلر می داند که آلودگی می تواند به کلی سیستم عملکرد چیلرها را تحت تاثیر قرار دهد. سیستم عملکرد چیلرها در واقع به گونه ای است که فرآیند وکیوم را به خوبی اجرا می کند. اگر به درستی این فرآیند انجام نشود، به محض ورود گازهای غیر قابل تقطیر، روغن به وجود آمده و امکان اسیدی شدن سیستم را تا حد زیادی افزایش می دهد.

زمانی که محیط تبرید چیلر اسیدی شود، به پدیده ای به نام COOPER PLATING ختم شده که در نهایت به نشست یک لایه از مس روی قطعات کمپرسور منجر می شود. این اتفاق در نهایت باعث قفل شدن موتور و گیرپاچ شده و از سویی دیگر سوختن سیم پیچ های الکتروموتور را با خود به همراه دارد. با انتخاب بهترین نمایندگی تعمیر چیلر، می توانید به راحتی تعمیر این دستگاه نزد آنها انجام دهید.

چه-زمانی-ما-نیاز-به-تعمیر-چیلر-داریم

اسید شویی چیلر چیست و چه ارتباطی با تعمیرات چیلر دارد؟

اسید شویی چیلر یک روش تعمیر است که هدف آن، بهبود عملکرد سیستم سرمایش می باشد. اسید شویی مراحل مختلفی دارد و افراد می توانند با در نظر گرفتن این مراحل به انجام این عملکرد پرداخته و زمینه را برای استفاده بهتر از چیلر آماده کنند. در رابطه با اسید شویی چیلر نیز می بایست از تعمیرکاران مطرح مانند تعمیرکاران مجموعه آرتون تهویه کمک بگیرید تا بهترین تعمیر را برای چیلر خود به همراه داشته باشید.

تعمیر برج خنک کن چیلر

یکی از مواردی که در رابطه با تعمیر چیلر بسیار به چشم می خورد، تعمیر برج خنک کن آن است. در واقع باید بگوییم که بخش بسیاری از تعمیرات چیلر در تهران و دیگر شهرستان ها در این زمینه قرار می گیرد. برج خنک کن یکی از اجزای اصلی چیلر بوده که نقش اساسی نیز در عملکرد آن ایجاد می کند. برج خنک کننده همچنین در سیستم سرمایشی چیلر نقش بسزایی را ایفا می کند.

اگر به این بخش توجه مورد نیاز نشده یا سرویس چیلر، آنطور که باید صورت نگیرد، خرابی در برج به وجود آمده و کاهش بهره وری را با خود به همراه دارد. تعمیراتی که در این بخش اعمال می شود شامل:

  • عیب یابی کامل و اصولی
  • خالی کردن آب داخل حوضچه به کمک پمپ های تخلیه
  • بررسی و تعمیر تمام فن های دستگاه
  • باز کردن شیرهای دستگاه و شروع به روان کاری
  • بررسی و تنظیم کردن زوایای فن ها
  • تعویض لوور، پکینگ ها و قطر گیرهای فرسوده و شکسته
  • تعمیر یاتاقان های موتور الکتریکی
  • تمیز کردن حوضچه و تخلیه لجن ها و گل و لای موجود در آن
  • بررسی مکش پمپ ها و تمیز کردن صافی های آن

آیا هر تعمیرکاری می تواند به تعمیر چیلر بپردازد؟

در نظر داشته باشید که هر تعمیرکاری نمی تواند به انجام خدمات مبنی بر تعمیر چیلر بپردازد. برخی از افراد اطلاعات کامل در رابطه با تعمیرات را با خود به همراه نداشته و برخی دیگر نیز نمی دانند که می بایست چگونه تعمیرات را انجام دهند. از این رو، مجموعه آرتون تهویه با بهره گیری از بهترین تعمیرکاران توانسته این زمینه را برای شما فراهم کند که دستگاه چیلر خود را به بهترین تعمیرکاران بسپارید.

آرتون تهویه از سویی دیگر همچنین هزینه تعمیر چیلر را بسیار مناسب دریافت می کند تا شما عزیزان بتوانید با هر میزان بودجه ای که دارید، عملکرد چیلر خود را مانند روز اول فعال کنید. با آرتون تهویه، در سریع ترین زمان چیلر خود را مانند روز اول کنید.

سوالات متداول در خصوص تعمیر چیلر:

کدام بخش از چیلر خرابی بیشتری را با خود به همراه دارد؟

معمولا بخش برج خنک کن تعمیرات بیشتری با خود به همراه دارد، اما قیمت تعمیر چیلر در این بخش بسیار مناسب است.

تعمیر چیلر در شرق تهران توسط چه مجموعه انجام خواهد شد؟

تعمیر چیلر در غرب تهران و همچنین شرق تهران توسط مجموعه آرتون تهویه انجام خواهد شد.

قیمت تعمیرات چیلر چگونه محاسبه می شود؟

این قیمت با توجه به میزان سختی عملکرد تعمیرات تعیین خواهد شد.

5/5 - (1 امتیاز)