خدمات سرویس چیلر

چیلرها کاربردهای بسیاری دارند و همین موضوع باعث شده تا از گذشته تا به امروز مورد توجه بسیاری از افراد قرار گیرند. در حال حاضر می توانید مشاهده کنید که از چیلرها در ساختمان های مسکونی، اداری و همچنین تجاری و صنعتی استفاده می شود. چیلرها دستگاه هایی مقاوم هستند که اگر به درستی به آنها رسیدگی نشود و مراقبت های لازم بر روی آنها اعمال نشود، مشکلات بسیاری را با خود به همراه خواهند داشت که منجر به هزینه های گزاف می شود. مهم ترین اقدامی که می توان با توجه به آن از خرابی چیلر جلوگیری کرد، سرویس چیلر است. همراه ما باشید تا به بررسی همه‌جانبه این موضوع بپردازیم.

سرویس-چیلر

سرویس چیلر به چه معناست؟

سرویس کردن چیلر به مجموعه خدماتی اطلاق می شود که در بازه زمانی های مشخص انجام شده و می تواند منجر به دوان بیشتر چیلر و بهبود عملکرد آن شود. سرویس چیلر در تهران و دیگر شهرستان ها توسط بهترین سرویسکار چیلر تراکمی و جذبی انجام می شود. این دسته از افراد با علم و آشناییتی که در رابطه با چیلرها دارند، می توانند به درستی آن را بررسی کرده و در صورت بروز مشکل، در سریع ترین زمان آن را تعمیر کنند.

سرویس چیلر خانگی چگونه است؟

سرویس-چیلر-خانگی

یکی از مواردی که در حوزه سرویس چیلر تراکمی، جذبی در تهران انجام می شود، سرویس چیلر خانگی می باشد. نحوه سرویس این گونه است که سرویس کار می بایست تمامی قطعات که شامل اواپراتور، کندانسور، کمپرسور و شیر های انبساطی را مورد بررسی قرار دهد.

برای کمپرسور:

 • بررسی دما و فشار مکش
 • بررسی دما و فشار تخلیه
 • بررسی سطح روغن و فشار آن،

برای اواپراتور:

 • بررسی دما و فشار ورودی سیال یا هوا
 • بررسی دما و فشار خروجی سیال یا هوا
 • بررسی دمای ورودی و خروجی
 • بررسی وضعیت عایق ها

برای کندانسور:

 • بررسی دمای هوا و دمای مبرد
 • بررسی دمای ورودی و خرجی
 • بررسی جریان موتور فن
 • بررسی وجود سر و صدا و لرزش در دستگاه
 • بررسی شرایط سیم پیچی کنداسور

سرویس چیلر تراکمی

سرویس در مدل تراکمی نیز بسیار حائز اهمیت است. به هنگامی که سرویسکار قصد دارد تا چیلر تراکمی را سرویس کند، می بایست تمامی قطعات آن را مورد بررسی قرار دهد تا اطمینان کامل از عملکرد صحیح آن ها را کسب کند.

این قطعا، دقیقا مانند بخش قبل شامل کمپرسور، اواپراتور، شیر انبساط و کندانسور است که باید حتما روغن کاری شده و رسوبات از آن پاک شوند.

شایان ذکر است که به هنگام سرویس کمپرسور، می بایست دما و فشار مکش، دما و فشار تخلیه و همچنین سطح روغن و فشار را مورد بررسی قرار دهید؛ زیرا فاکتورهای مهم در عملکرد چیلر هستند.

سرویس-چیلر-تراکمی

سرویس چیلر جذبی

چیلرهای جذبی در ابتدای شروع به کار از گاز خشک ازت اشباع شده است که با توجه به این که از چه برندی چیلر را خریداری می کنید، میزان فشارهای متفاوتی را ایجاد می کند. یکی از مهم ترین مواردی که باید به هنگام بررسی چیلرهای جذبی و سرویس آنها می بایست مورد توجه قرار داد، این است که فشار گاز ازت در داخل دستگاه چه مقدار است و آیا این که در زمینه استاندارد قرار گرفته یا خیر.

در صورتی که در دستگاه افت فشار دیده شود، به این معناست که دستگاه نشتی داشته و این مشکل باید سریعا تعمیر گردد. بهترین زمان سرویس این دستگاه مدل جذبی، هر 6 ماه یک بار است. دیرتر از این زمان ممکن است خرابی های غیر قابل جبرانی را برای شما به همراه داشته باشد.

هزینه سرویس چیلر چگونه محاسبه خواهد شد؟

هزینه-سرویس-چیلر

هزینه سرویس این دستگاه با توجه به این که شما چه نوع چیلری را برای خود به همراه دارید و همچنین قرار است چه میزان کاری روی آن انجام شود، متفاوت خواهد بود.

از سویی دیگر، هزینه بهترین سرویسکار چیلر جذبی و تراکمی، با توجه به این که کدام مجموعه را برای انجام سرویس انتخاب می کنید نیز متفاوت است. به عنوان مثال، مجموعه آرتون تهویه قیمت سرویس چیلر بسیار مناسب قرار داده تا هر فرد با هر میزان بودجه ای که دارد، بتواند به انجام سرویس خود بپردازد.

شایان ذکر است که اگر سرویس کار به هنگام بررسی چیلر، متوجه مشکلاتی شده و شروع به تعمیر آن کند، هزینه سرویس افزایش پیدا خواهد کرد. از سویی دیگر، مواردی مانند هزینه ایاب ذهاب و دستمزد سرویس کاری نیز مواردی هستند که تاثیر مستقیم بر قیمت سرویسکار چیلر تراکمی و جذبی دارند.

نمایندگی سرویس چیلر

قطعا بسیاری از افراد به دنبال بهترین سرویسکار چیلر تراکمی در تهران و دیگر شهرستان ها هستند تا بتوانند به شکلی اصولی و درست، سرویس این دستگاه را انجام دهند. سرویس چیلر تراکمی یا سرویس چیلر جذبی در حال حاضر توسط مجموعه آرتون تهیه، نمایندگی رسمی سرویس انواع و اقسام چیلرها با قیمتی بسیار عالی انجام خواهد شد.

سرویسکار چیلر جذبی و تراکمی که نزد نمایندگی فعالیت دارند، همگی اطلاعات بالایی در رابطه با قطعات چیلر خود داشته و این موضوع باعث می شود تا شما بتوانید با خیالی آسوده برای سرویس این دستگاه خود به آنها اعتماد کنید. نکته حائز اهمیت این است که آرتون تهویه، تمامی سرویسکاران خود را آموزش داده و با عبور از فیلترهای استخدامی بسیار، بهترین ها را در اختیار خود قرار داده تا بتوانند به درستی به سرویس و تعمیر چیلرهای شما بپردازند.

سرویس انواع چیلرها در تهران

سرویس چیلر در غرب تهران و همچنین سرویس چیلر در شرق تهران تماما توسط سرویسکاران آرتون تهیه انجام خواهد شد. انجام انواع و اقسام عملیات، مبنی بر سرویس های دوره ای چیلر باعث افزایش طول عمر چیلرها شده و از سویی دیگر، در صورت بروز مشکل در سریع ترین حالت رفع خواهد شد. این گونه شما دیگر نیازی نیست هزینه های بسیاری را در رابطه با تعمیر چیلر پرداخت کنید.

سوالات متداول در خصوص سرویس چیلر:

بهترین زمان برای سرویس چیلر چه زمانی است؟

بهترین زمان برای سرویس ، هر 6 ماه یکبار است.

در چیلر تراکمی و جذبی، کدام بخش ها باید مورد بررسی قرار گیرند؟

در هر دو مدل باید بخش هایی نظیر کمپرسور، اواپراتور، شیر انبساط و کندانسور مورد بررسی قرار گیرند.

نمایندگی سرویس چیلر در تهران کدام است؟

آرتون تهیه به عنوان بهترین نمایندگی سرویس در تهران معرفی می شود.

5/5 - (1 امتیاز)