تعمیر فن کویل

یکی از مهم ترین اجزای تهویه مطبوع، فن کویل ها هستند. فن کویل ها که به دو دسته آب سرد چیلر و آب گرم دیگ تقسیم می شوند. آن ها با استفاده از پمپ فعال شده و با جاری شدن، دمای هوای اتاق را در سطوح مطبوعی نگه می دارند. از این رو، به هنگام خرابی ممکن است به طور کلی تاثیرات ناخوشایندی در عملکرد ما بگذارند. به همین خاطر، تعمیر فن کویل امروزه در بین مجموعه هایی که در حوزه نصب فن کویل به فعالیت می پردازند، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. ما در این مطلب قصد داری به بررسی همه‌جانبه این موضوع بپردازیم و اطلاعات دقیق در این رابطه با شما معرفی کنیم.

تعمیر-فن-کویل

خدمات سرویس و تعمیر فن کویل ها

خدمات-سرویس-و-تعمیر-فن-کویل-ها

دستگاه های فن کویل به طور کلی به عنوان دستگاه های پیچیده ای معرفی می شود که بخش اصلی آنها را کویل ها تشکیل می دهند. در واقع کویل ها مجموعه ای از دسته لوله هایی هستند که به همراه فین آلومینیومی پوشیده شده اند. سلامت و نگهداری از این بخش در فن کویل ها بسیار مهم است که به این کار سرویس فن کویل گفته می شود. حال ما چرا به سرویس فن کویل نیاز داریم؟ چون از تعمیر فن کویل پیشگیری کنیم.

در نظر داشته باشید که لوله های ورودی و خروجی آب در فن کویل باید حتما دارای سایز مناسب باشند. شکل ظاهری لوله ها باید گرد و بدون خم و تا شدن ارائه شده باشند تا آب در فن کویل به راحتی در جریان باشد.

حال گاهی ما شاهد این هستیم که فن کویل باد میزند اما آنطور که باید سرما یا گرما ندارد. در این طور موارد شما نیاز به بهترین تعمیرکار فن کویل تا بتواند به بررسی همه‌جانبه این دستگاه پرداخته و علت اصلی خرابی آن بیابد. شما می توانید از تعمیرکاران با تجربه مجموعه آرتون تهویه در این زمینه کمک بگیرید.

عوامل تاثیر گذار در خرابی فن کویل ها

چه چیزی باعث می شود تا ما روزی به تعمیر فن کویل احتیاج داشته باشیم؟ در این بخش به این موضوع می پردازیم که چه عواملی باعث می شوند تا فن کویل ها با خرابی رو به رو شوند.

 

1. خم، تاشدگی یا گرفتگی لوله ها

گاهی اوقات ما با حرارت نامطلوب فن کویل ها رو به رو هستیم. در این طور مواقع مشکل می تواند ناشی از خم، تاشدگی یا گرفتگی لوله ها باشد. برای اطمینان از این موضوع ابتدا باید به بررسی بخش ورودی آب گرم و سرد بپردازیم. چنانچه این بخش به درستی فعال بود، پس آب به خوبی داخل کویل گردش ندارد.

 

2. هوا گرفتن سیستم

گاهی اوقات فن کویل ها دچار هوا گرفتگی می شوند. در این طور مواقع ممکن است مشکلاتی برای آنها به وجود آید که نیاز به تعمیرات فن کویل باشد. برای این که از مشکلات اضافی جلوگیری شود، هواگیری فن کویل توسط تعمیرکاران انجام می شود و عملکرد آن دوباره مانند ابتدا به کار می افتد.

3. گرفتگی در کویل

بسیاری از مواقع مشکل فن کویل ناشی از گرفتگی کویل ها است که باید با فشار آب یا اسید شویی از بین برود.

برخی افراد این نظر را دارند که وقتی فن کویل نمی تواند به خوبی محیط را خنک کند، باید با اسید شویی این مشکل حل شود. این نظر کاملا غلط است.

 اکثر مواقع مشکلاتی که در این دستگاه به وجود می آید که پشت بند آن نیاز به تعمیر فن کویل هست، ناشی از گرفتگی در شیلنگ های ورودی و خروجی کویل می باشد.

با اسید شویی بی جای کویل، ممکن است آسیب به آن وارد شود. پس در صورت  بروز مشکل در کویل، حتما می بایست آن را به دست افرادی که در حوزه تعمیرات فن کویل بسیار ماهر هستند، بدهید.

 

4. گرفتگی در فین های حرارتی فن کویل

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است به خرابی فن کویل منجر شود، گرفتی در فین های حرارتی این دستگاه می باشد. در این طور موارد، تعمیرکاران می بایست کویل را باز کرده و سپس آن را با فشار آب بشویند تا آلودگی که در این بخش منجر به گرفتگی فین ها شده است، از بین برود.

بررسی هزینه تعمیر فن کویل

یکی از سوالاتی که برای تمامی افراد بسیار حائز اهمیت است و دانستن آن قبل از انجام اقدامات مبنی بر تعمیر فن کویل مهم است، قیمت تعمیر فن کویل می باشد. در ابتدا باید بگوییم که هزینه تعمیرات فن کویل بسته به این که شما کدام مجموعه را برای تعمیرات انتخاب می کنید و همچنین تعمیرات شما تا چه اندازه سطحی یا تخصصی است، متفاوت خواهد بود.

اگر تعمیرات فن کویل شما تنها مربوط به یک بخش جزئی باشد، مسلما هزینه ها مناسب خواهند بود و اگر در این بین نیاز به تعویض قطعات باشد، هزینه ها به مراتب افزایش پیدا خواهند کرد. با انتخاب مجموعه آرتون تهویه می توانید با هزینه ای بسیار مناسب تعمیرات فن کویل خود را انجام دهید. آرتون تهویه به انجام تعمیر فن کویل در غرب تهران و همچنین تعمیر فن کویل در شرق تهران می پردازد. شما می توانید تنها با یک تماس، تعمیرکار فن کویل خود را در محل مورد نظر داشته باشید.

بررسی-هزینه-تعمیر-فن-کویل

آیا نیاز است که سرویس و تعمبر فن کویل حتما انجام شود؟

سرویس فن کویل بسیار حائز اهمیت است؛ زیرا باعث می شود تا شما دیگر نیازی نداشته باشید تا بارها هزینه های سنگینی مبنی بر تعمیر فن کویل را پرداخت کنید. همان طور که اشاره کردیم، تعمیرات فن کویل در تهران توسط آرتون تهویه انجام خواهد شد و شما می توانید از همین مجموعه برای انجام اقدامات سرویس فن کویل نیز کمک بگیرید. قیمت تعمیرات فن کویل در تهران و همچنین سرویس این دستگاه در این شهر، با انتخاب آرتون تهویه بسیار مناسب می باشد.

سوالات متداول در خصوص تعمیر فن کویل:

تعمیر فن کویل در تهران توسط چه مجموعه ای انجام می شود؟

این تعمیرات با قیمتی بسیار مناسب توسط مجموعه آرتون تهویه انجام خواهد شد.

نحوه تعمیر فن کویل برای تمامی مدل ها به یک شکل است؟

از آنجایی که قطعات اصلی داخل تمامی مدلها به یک صورت بوده، پس نحوه تعمیر نیز به یک شکل می باشد.

بیشتر خرابی فن کویل ها ناشی از چیست؟

بیشتر خرابی فن کویل ها ناشی از رسوبات و گرفتگی در بخش های مختلف می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)