تعمیر مینی چیلر

مینی چیلرها یکی از انواع دستگاه های کاربردی در ساختمان های مسکونی و اداری است که وظیفه تهویه مطبوع هوا را بر عهده دارند. این دستگاه ها از آنجایی که از قطعات پیچیده ای تولید می شوند، نیاز به نگهداری داشته و در صورتی که نگهداری به درستی صورت نگیرد، نیاز به تعمیر مینی چیلر می شود. حال تعمیرات مینی چیلر شامل چه مواردی می شود و چه اقداماتی را در بر دارد؟ در این مطلب همراه ما باشید تا به تمامی اطلاعات در این زمینه بپردازیم.

تعمیر-مینی-چیلر

معرفی مینی چیلر

مینی چیلرها به عنوان یکی از کاربردی ترین اجزای تهویه مطبوع شناخته می شوند. در رابطه با سیکل تبرید به کار رفته در این دسته از دستگاه ها، می توان گفت که یکی از کاربردی ترین سیکل ها یعنی تراکمی در آن ها به کار رفته است. اگر برایتان سوال پیش آمده است که این سیکل از چه قسمت هایی تشکیل شده است، باید بگوییم که سیکل تبریدی تراکمی از قطعاتی نظیر کمپرسور، کندانسور، شیر انبساط و اپراتور انرژی ساخته شده است.

در نظر داشته باشید که در مینی چیلرها به هیچ عنوان نیازی به گاز و گازوئیل نبوده و عملکرد آن تماما با انرژی برق انجام می شود. این محصول همچنین به طور کلی به مینی چیلر تراکمی هوا خنک و مینی چیلر تراکمی آب خنک تقسیم می شود. از مدل هوا خنک می توان در هر اقلیمی استفاده کرد، اما مدل آب خنک تنها در مناطق مرطوب مورد استفاده قرار می گیرند. حال که با این دستگاه به طور کامل آشنا شدید، به سراغ دیگر اطلاعات در رابطه با تعمیر مینی چیلرها می پردازیم

تعمیر مینی چیلر و نگهداری آن

تعمیر-مینی-چیلر-و-نگهداری-آن

در زمانی که ما مینی چیلر را در ساختمان نصب می کنیم، تعمیرکار مینی چیلر می بایست نسبت به تعمیر و نگهداری آن اقدامات لازم را انجام دهد. در واقع تعمیر مینی چیلر و نگهداری آن به درستی باعث می شود تا دستگاه طول عمر بالایی را برای خود به همراه داشته باشد. اهمیت به حوزه تعمیرات تخصصی مینی چیلر به اندازه زمان انتخاب و خرید این دستگاه، حائز اهمیت است.

اگر شما در مدت زمان های مشخص به سرویس مینی چیلر خود بپردازید، قطعا با کاهش خرابی در آن رو به رو خواهید شد، اما اگر این موضوع را به هر دلیلی انجام ندهید، طول عمر دستگاه کاهش پیدا کرده و به مراتب مراحل تعمیر نیز بیشتر از قبل می باشد. حال چه زمانی مینی چیلر نیاز به تعمیر دارد؟ در ادامه به این موضوع می پردازیم.

خرابی های رایج در مینی چیلرها

نمایندگی تعمیر مینی چیلر و سرویس و نصب مینی چیلر یعنی آرتون تهویه در این بخش برای شما اطلاعاتی را جمع‌آوری کرده است که با توجه به آن می توانید با خرابی های رایجی که در مینی چیلرها به وجود می آیند آشنا شده و سپس به تعمیر مینی چیلر بپردازید. این خرابی ها عبارت اند از:

 • مینی چیلر روشن نمی شود
 • سرمای مینی چیلر کم است
 • صدای دستگاه زیاد شده است
 • کمپرسور کار نمی کند
 • فن ها از کار افتاده اند
 • پمپ مینی چیلر خراب است
 • مینی چیلر خاموش نمی شود
 • فیوز دستگاه عمل می کند
 • گاز مینی چیلر کم است
 • دمای آب مینی چیلر بالاست
 • اواپراتور یخ زده است

به هنگام بروز این دسته از خرابی ها، شما نیاز به تعمیرات مینی چیلر در تهران دارید. مجموعه آرتون تهویه بهترین انتخاب در این زمینه بوده و می تواند به شما این امکان را بدهد تا به تعمیر مینی چیلر در تهران با هزینه ای بسیار مناسب بپردازید.

خرابی-های-رایج-در-مینی-چیلرها

عیب یابی مینی چیلر چگونه انجام خواهد شد؟

عیب-یابی-مینی-چیلر

عیب یابی مینی چیلر یکی از بخش های تعمیر مینی چیلر است. در این طور مواقع تعمیرکار بر اساس روشهای رفع مشکل در سیکل تبریدی شروع به عیب یابی دستگاه می کند. او ابتدا باید مشخص کند که مشکل در تابلو برق یا فرمان دستگاه نیست و سپس به بررسی سیکل تبریدی بپردازد.

در صورتی که به هنگام عیب یابی، مشکل در قسمت فرمان مینی چیلر بود، تعمیرکار به سراغ عیب یابی ترموستات، کنترلر و برد دستگاه می رود.

 معمولا مشکلاتی که در این قسمت به وجود می آید منجر به عدم روشن شدن دستگاه می شود. اگر دستگاه شما روشن می شد، اما عملکرد مناسب را با خود به همراه نداشت، پس مشکل به طور کل از سیکل تریدی است که باعث به وجود آمدن ارور در دستگاه شده.

اگر مشکل از این بخش باشد، شما با کاهش فشار یا افزایش دما رو به رو خواهید بود که تمامی این موارد به صورت ارور نمایان می شوند. رفع مشکل در سیکل تبرید، با کنترل فشارهای ساکشن و دیسشارژ آغاز می شود. روش تعمیر مینی چیلر به هنگام بروز مشکلات ذکر شده کمی متفاوت است و باید حتما آن را به دست یک فرد با تجربه در این حوزه داد.

چرا گاهی اوقات مینی چیلر خاموش نمی شود؟

یکی از مشکلات رایجی که نمایان می شود، این است که چرا گاهی اوقات مینی چیلر ما خاموش نمی شود؟ علت آن در چیست؟ موارد بسیاری وجود دارد که باعث خاموش نشدن مینی چیلر می شود که عبارت اند از:

 • ببینید که آیا ترموستات چیلر، فرمان خاموش شدن صادر می کند.
 • دمای آب مینی چیلر را کنترل کنید. بررسی کنید که آیا دمای آب پایین می آید.
 • ممکن است که رله و کنتاکتور کمپرسور خال زده باشد.
 • از عملکرد صحیح سنسورهای مینی چیلر مطمئن شوید.
 • از کارکرد مناسب برد مینی چیلر اطمینان حاصل کنید.

با بررسی و تعمیر مشکلات به وجود آمده می توانید مینی چیلر خود را مانند روز اول به همراه داشته باشید. آرتون تهویه به طور کلی به تعمیرات مینی چیلر در غرب تهران و همچنین تعمیرات مینی چیلر در شرق تهران و تعمیر چیلر و دیگر دستگاه های صنعتی می پردازد. شما می‌توانید از کارشناسان مطرح آرتون تهویه در این زمینه کمک بگیرید.

سوالات متداول در خصوص تعمیر مینی چیلر:

هزینه تعمیر مینی چیلر چقدر است؟

قیمت تعمیرات مینی چیلر با توجه به حجم کار و مواردی دیگر پیرامون این موضوع محاسبه خواهد شد.

آیا عیب یابی مینی چیلر در بخش تعمیرات آن قرار می گیرد؟

عیب یابی مینی چیلر یکی از مواردی است که در بخش تعمیرات این دستگاه قرار می گیرد.

آیا می توان خود به تعمیرات مینی چیلر پرداخت؟

این موضوع به هیچ عنوان نمی توان خود انجام داد و می بایست حتما توسط افراد با تجربه اعمال کرد.

5/5 - (1 امتیاز)